Axel Springer SE gazety „Fakt” na Polskę z bohatera walki z komuną zrobił stalinowskiego zbrodniarza

             Apel o wzięcie udziału w rozprawie w Sądzie Apelacyjnym
w Krakowie, ul. Przy Rondzie 3, we wtorek, 6 października 2020 r.

Niemiecki wydawca Axel Springer SE gazet „Fakt” na Polskę z bohatera walki z komuną zrobił stalinowskiego zbrodniarza. Na portalu internetowym tej gazety opublikowano zdjęcie Janusza Fatygi z czarnym prostokątem na oczach jak u przestępcy i podpisem, z którego wynika, że jest on stalinowskim sędzią Henrykiem Kostrzewą. Wydawca „Faktu” stwierdził w sądzie, że nic się nie stało, że to drobna pomyłka i wniósł o oddalenie pozwu w całości. Ringier Axel Springer odwołał się od wyroku skazującego.

Rozprawa w Sądzie Apelacyjnym odbędzie się we wtorek 6 października w sali nr 2 o godz. 10.30. Warto przyjść i wziąć udział w tej rozprawie. Apeluję do wszystkich o przyjście do sądu jako publiczność, jako ci, którzy będą oceniać uczciwość całego procedowania. Zniesławienie dobrego imienia Janusza Fatygi nie powinno pozostać bezkarne.

Obecnie nie można wejść na rozprawę, jako publiczność, bez wcześniejszego zgłoszenia wniosku do właściwego sądu. Taki wniosek załączam. Należy go tylko wypełnić tzn. wpisać swoje dane osobowe i podpisać, i złożyć w sądzie najpóźniej na 3 dni przed rozprawą – namioty przed sądem. Tak, do sądu nie można wejść, jak kiedyś.

Z szacunkiem
Krzysztof Bzdyl – sekretarz Związku Konfederatów Polski Niepodległej.

Uwaga!!!    Aby wejść do sądu należy wypełnić wniosek (w załączeniu) tzn. wpisać swoje dane osobowe i podpisać, i złożyć go w sądzie najpóźniej na 3 dni przed rozprawą.